NATUR-VIT

Firma założona wiosną 1993 r. w Koperni k. Pińczowa w województwie Świętokrzyskim – kontynuuje regionalne tradycje w zakresie uprawy, skupu, przetwórstwa i sprzedaży surowców zielarskich.

Doskonała lokalizacja, duże nakłady inwestycyjne na rozbudowę zakładu i modernizację parku maszynowego zaprocentowały dynamicznym rozwojem firmy. Aktualnie posiadamy mocną pozycję na rynku surowcowym oraz bogatą ofertę świadczonych usług w zakresie przetwarzania i konfekcjonowania surowców zgodnie z wytycznymi systemu HACCP.

Zapewniamy i kontrolujemy jakość produktu na każdym etapie, począwszy od warunków uprawy roślin, poprzez jakość surowca, półproduktu aż po wyrób gotowy.

Badania laboratoryjne prowadzone są w zakładowym laboratorium zielarskim oraz akredytowanym laboratorium WESSLING i EUROFINS.

Właściciel Natur-Vit jest w posiadaniu gospodarstwa zajmującego się uprawą roślin zielarskich o powierzchni ok. 350 ha w tym 45 ha w ekologii.

W skład którego wchodzą między innymi plantacje mięty pieprzowej, plantacje lipy drugiej co do wielkości w Europie a jedynej w Polsce, plantacje Konopi siewnych, jarzębiny oraz owoców takich jak głóg, rokitnik czy dzika róża.

Zarówno firma jak i plantacje położone są w gminach Pińczów i Kije, na czystych, nieskażonych terenach wokół nadnidziańskich parków krajobrazowych. Czyste powietrze, brak sąsiedztwa przemysłu, dookoła lasy, charakterystyczny mikroklimat, potwierdzają fakt iż pozyskiwany przez nas surowiec nie zawiera zanieczyszczeń chemicznych takich jak metale ciężkie, pestycydy.

Do produkcji używamy najwyższej jakości surowców, otrzymywanych ze zbiorów z upraw własnych oraz od kontrolowanych dostawców kwalifikowanych.